Jste z Mělníka nebo okolí? Vyberte si v košíku způsob dopravy Osobní odběr - Prodejna Mělník a rádi vám vše připravíme k vyzvednutí.

Sortiment

SÝRY

IMG_9863Sýry jsou tím nejlepším doplňkem k jakémukoli vínu ať už při večerní pohodě nebo jako pohoštění pro návštěvy. V našem sortimentu máme sýry kravské, kozí i ovčí. V lednici se chladí velký výběr holandských Goud v různých variantách zrání a příchutí, které doplňují kousky typické pro Itálii, Francii, Španělsko či Švýcarsko.

TIP:

Vyzrálá kravská Gouda s krystalky soli „ty s křupínky“

Gouda s černým lanýžem

Kozí Gouda s pískavicí

 

VÍNO

IMG_1450Mělník je vinařská oblast a jelikož jsou základem sortimentu dobroty k vínu, ani tento blahodárný nápoj nemůže u nás chybět. V policích jsou k dispozici vybraná vína z mělnických vinic, která doplňuje pár přistěhovalců z Moravy.

Největší zastoupení má u nás vinařství Vondrák, který potěší zejména milovníky sladších vín. Nechybí pár kousků Chateau Mělník či z vinařství Kraus. Z Moravy k nám jezdí lahve z vinařství Hruška a nechybí ani oblíbená Pálava.

Víno má všeobecně pozitivní vliv na lidský organismus. Samozřejmě všeho s mírou. Jelikož máme rádi zdravý životní styl a francouzská vína jsou známa svým přispíváním k dlouhověkost, tak v našem sortimentu naleznete červená vína hlavně z regionu Bordeaux a bílá vína z oblasti Alsace, ze které velice rádi doporučíme Cremant – šumivé víno zrající v lahvi stejně jako „šampaňské“.

Máte-li chuť na skleničku, přijďte si udělat chvilku pro sebe. Nalijeme vám u nás francouzský červený Merlot nebo bílé Chardonnay.

Pokud nepijete alkohol i na vás myslíme. V nabídce máme dealkoholizované víno, které je plnohodnotným vínem bez alkoholu. Vzniká z klasického tichého vína, ze kterého se odstraňuje alkohol ve vakuové komoře, při nízkém tlaku a teplotě do 30°C. Je tak zachována většina chuťových charakteristik a pozitivních zdravotních účinků.
▪️zlepšuje krevní oběh
▪️odbourává cholesterol
▪️omezuje výskyt infarktů
▪️obsahuje antioxidanty
▪️podporuje trávení

 

KÁVA

IMG_1404Kávu u nás máme velice rádi, a proto jsme ji pečlivě vybírali. Uvaříme s sebou, či pro zpestření nákupu si ji můžete dát přímo na místě, italskou kávu Pavin Caffé, kterou oceňují i naši náročnější zákazníci a milovníci kávy. Na výběr máte Ristretto, Espresso, Lungo, Cappuccino či Latté Macchiato.

Káva od Pavin Caffé se zpracovává ručně. Pro naše zákazníky jsme vybrali příjemnou kombinaci Arabici, jejíž zrna pocházejí převážně z plantáží Brazílie, Kolumbie a Peru, a Robusty z kávových plantáží Indie a Vietnamu. Chuť kávy má jemný a harmonický charakter. Jedná se o dokonalou harmonii bohatých květinových a ovocných tónů a hořké čokolády.

 

ČOKOLÁDA

IMG_1218Čokoláda je boží laskomina, kterou mají rádi naše nervy. Dáváme si záležet na kvalitě a do našeho sortimentu jsme vybrali českou řemeslnou čokoládu značek Janek a Jordis, které si dávají záležet na kvalitě surovin, nepřidávají do čokolád žádné zbytečné přídavky a čokoládu připravují s láskou.

Pochutnat si také můžete na báječných belgických čokoládových krémech, které jsou bez palmového oleje. Vybírat můžete z mnoha variant (bílá, mléčná, tmavá) a příchutí. Krémy jsou skvělé na palačinky, k pečivu, do dezertů nebo jen tak se lžičkou u telky. Praženým kouskům ořechů, ovoce, kávových či kakaových bobů se nedá odolat, pokud si vyberete variantu s příchutí. Čisté potěšení se na jazyku přímo rozplývá.

 

CHUŤOVKY

FullSizeRender

K vínu a sýrům je skvělé přidat ještě pár chuťovek. K dispozici jsou úžasné řecké olivy - černé, zelené, plněné, s peckou, bez pecky, kořeněné či přírodní.

Pro ty, co na talíři uvítají masové pokrmy, ocení výběr různých druhů paštik, sušené panenky nebo francouzské klobásky. V lednici jsou připraveny na nakrájení italské šunky a sušené salámy.

Co si rozhodně musíte odnést a u vína nemůže chybět, jsou skvostné pražené španělské mandle, které si prostě zamilujete.

 

NA VAŘENÍ

IMG_1361S nákupem u nás i uvaříte. Čekají tu italské těstoviny z malé produkce přímo v Itálii, kde využívají k výrobě vodu z místního pramene nebo se v lednici chladí těstoviny nesušené. K tomu se jistě hodí rajčtové omáčky (Suga), loupaná nebo sušená rajčata či pesta.